Dla Turysty

Kraków przez pięć stuleci pełnił funkcję stolicy Polski, dziś nadal jest jednym z jej najważniejszych i najpiękniejszych miast. Skupia w sobie 1/4 muzealnych zasobów naszego kraju, a odwiedzenie go pozwala na obcowanie z zachowanymi śladami historii i podziwianie wspaniałych dzieł sztuki. Co warto zobaczyć podczas wizyty w tym miejscu?

Kraków

Zapraszamy do aktywnego zwiedzania Krakowa i okolic.
Proponujemy naszym Gościom wycieczki zorganizowane, do najważniejszych punktów turystycznych.
Kraków jest ośrodkiem kulturalnym i turystycznym Europy. Obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano w na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Kraków Nocą

Kraków nocą to alternatywa zwiedzania, miasta, które nigdy nie zasypia. Tutaj o każdej porze można liczyć na zachwycające widoki i niezapomniane wrażenia. Pod osłoną nocy, Kraków ukazuje swoje nowe oblicze.

Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz to miejsce szczególne. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów Krakowa. Tętni życiem kulturalnym i artystycznym przyciągając codziennie setki ludzi, szukających miejsc z charakterem i niecodziennym wystrojem Setki kafejek oraz znane pracownie artystyczne i galerie powodują, że Kazimierz stał się obowiązkowym miejscem do odwiedzenia.

Wycieczki całodniowe do Zakopanego

Zakopane – serce Podhala, miasto, z którego słynie Polska, nazywane stolicą polskich gór. Miejscowość darzona wielką sympatią zarówno przez polskich jak i zagranicznych turystów. Miasto ulokowane u samych stóp Tatr, oferuje swoim gościom góralską, niepowtarzalną atmosferę oraz niesamowity klimat.

Częstochowa

Częstochowa – główny ośrodek kultu maryjnego i pielgrzymowania w Polsce, utożsamiany głównie z Bazyliką Jasnogórską oraz Klasztorem na Jasnej Górze. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej dla katolików ma szczególne znaczenie i uważany jest za cudowny.

Auschwitz – Birkenau

Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Miejsce szczególnej pamięci i zadumy.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce, wpisana na Listę UNESCO, od wieków wzbudza zachwyt i podziw turystów. Podziemne komory, korytarze, kaplice, jeziorka solankowe każdego roku podziwia ponad milion gości z całego świata.